Kompleksowe ubezpieczenia domów i mieszkań

Własny dom lub mieszkanie to bardzo często dorobek całego życia. Włamanie lub pożar mogą go nas pozbawić w krótkim czasie. Dlatego lepiej pomyśleć o ubezpieczeniu z wyprzedzeniem, żeby nie być - jak to Polak - mądrym po szkodzie. Nieruchomość można ubezpieczyć od zdarzeń losowych czyli m. in. od:

Ubezpieczeniem można objąć również skutki akcji ratowniczej przeprowadzonej np. przez straż pożarną, która zgasi pożar, ale zaleje cały dom. Ochronę można rozszerzyć o ryzyko kradzieży i dewastacji.

Co możesz ubezpieczyć? Zarówno budynek wraz ze wszystkimi instalacjami i wykończeniem, szyby jak również ruchomości domowe takie jak m. in. meble, sprzęt RTV, AGD, komputer, rowery czyli przedmioty codziennego użytku.

Ubezpieczenie kierowane jest do osób chcących ubezpieczyć dom lub mieszkanie.

Ubezpieczającym może być zarówno właściciel domu, jak i osoba, która go wynajmuje. Najemca lub wynajmujący może ubezpieczyć tylko własne mienie, bez konieczności ubezpieczania wszystkiego, co znajduje się w domu.

Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku, gdzie zdarzają się zalania.